Bu bir uyarıdır

Kartviziti kallavi bazı kimselerin, markalamanın ne olduğuyla ilgili bazı görüşleri çok tehlikeli. Sizi de markanızı da batırabilir.

Bu bir uyarıdır
Photo by Edwin Hooper / Unsplash

Benim karşıma sürekli çıkıyorsa sizin de çıkıyordur. Sizi uyarmak boynumun borcu.

Kartviziti kallavi, söyledikleri ciddiye alınması gerek gibi duran bazı kimselerin, markalamanın ne olduğuyla ilgili bazı görüşleri çok tehlikeli. Sizi de markanızı da batırabilir.

Mesela ciddi bir kitapta, Procter & Gamble Başkan yardımcısı ve küresel tasarım direktörü Phil Duncan’ın, markalamanın ne olduğuna dair bir cümlesi var. Aynen aktarıyorum, diyor ki:

👀
"Markalama artık -Size Pantene’in neden saçınızı x hale getireceğini söyleyeceğimle ilgili- değil. Pantene’in kadınların hayatını nasıl iyileştireceğiyle ilgili.”

Beyefendiye göre markalama, bir şampuan markası için, saçlarla ilgili değil, kadınların hayatını nasıl iyileştireceğiyle ilgiliymiş.

P&G ya da Unilever gibi bir devde çalışmıyorsanız ve “Eee, ne var bunda, çok doğru söylüyor” diyorsanız, geçmiş olsun. Zehirlenmişsiniz, tehlikedesiniz. Sizi uyarmalıyım, çakılırsınız, hem de büyük çakılırsınız.

Yazının tamamını okumak için

Abone olun. Bu sitede hem ücretsiz abone olanlara hem de aylık ücret ödeyen pro-abonelere özel makaleler var. Bu yazıyı okuyabilmek için, ücretsiz abone olman yeterli..

Abone ol
Zaten bir hesabınız var mı? Oturum aç

Harika! Başarıyla kaydoldunuz.

Tekrar hoş geldiniz! Başarıyla oturum açtınız.

Engin Tezcan'a başarıyla abone oldunuz.

Başarılı! Giriş yapmak için sihirli bağlantıyı e-postanızda kontrol edin.

Başarılı! Fatura bilgileriniz güncellendi.

Faturanız güncellenmedi.