Kategoriler
İş Dünyası Yapay Zeka

Sektörünüze özel yapay zeka çözümleri rehberi

Sizin sektörünüze özel yapay zeka çözümleri sunan bir şirket var mı?

Bir işletme sahibi ya da yöneticisiyseniz ve kurumunuzda yapay zeka teknolojilerini kullanmak istiyorsanız, sektörünüze özel yapay zeka çözümleri hakkında bilgi sahibi olmak isteyebilirsiniz. Bunun için bir rehber var.

Yapay zeka teknolojilerini sadece Apple, Google, Facebook gibi devler kullanmıyor.

Yapay zeka konusu açıldığında çoğu kişinin aklına, Google ve Facebook gibi en göz önündeki şirketler ve markalar geliyor. 

Biraz daha bu işlere meraklı olanlar ise, AWS, Microsoft Azure, IBM Watson gibi, bulut çözümleriyle yapay zeka uygulamaları için altyapı sağlayan markaları da biliyordur.

Fakat yapay zeka teknolojilerini kullanmak için bu devlerden biri olmanız ya da illa ki onlardan biriyle çalışmanız gerekmiyor.

IT departmanları biraz tutucudur.

Biz neler yapabiliriz diye şirketinizin IT departmanına sorsanız, ne cevap alırsınız bilemem. IT departmanları biraz tutucudur. Kurulu düzeni çok kurcalamak, başlarına yeni dertler almak istemezler.

Bu yüzden size, kendi sektörünüze özel yapay zeka teknolojileri sunan şirketleri bulmanız için güzel bir kaynak tavsiye edeceğim.

Sektörel yapay zeka çözümleri rehberi

Pazarlamadan, insan kaynaklarına, sağlık sektöründen sanayi ve imalata, lojistikten tedarik zincirine, sektör sektör yapay zeka çözümleri sunan şirketleri arayabileceğiniz güzel bir kaynak var.

İş dünyası için yapay zeka alanında içerik üreten Topbots adlı platform, dünyada hangi sektörlere hangi çözümleri sunan hangi yapay zeka şirketleri var, listeliyor. 

“Yapay zeka alanındaki tüm şirketleri listeliyoruz” gibi bir iddiaları yok, ama oldukça geniş bir liste ve sürekli de güncelleniyor. Sektöre göre arama da yapılabiliyor.

Merak ettiğiniz sektöre özel yapay zeka çözümleri sunan şirketlere, şirketlerin web sitelerine ve bu şirketlerin case study’lerine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bu rehbere bakmadan önce …

Bu rehbere bakmadan önce, yapay zeka teknolojileri hakkında biraz daha bilgi sahibi olmak, rehberdeki şirketlerin neler yaptığını daha iyi anlamak ve kendi işletmenizde nasıl kullanabileceğinize dair, daha sağlıklı fikir yürütmek için aşağıdaki yazılara göz atmanız iyi olur.

Yapay zeka nedir? Teknik terimlere boğulmadan, yapay zeka bugün ne işimize yarıyor sorusunun cevabı

Yapay zekayı anlamak için 5 soru 5 cevap

Yapay zeka hakkındaki safsatalar ve gerçekler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir